Postęp technologiczny bezdyskusyjnie staje się zjawiskiem wszechobecnym. Innowacje towarzyszą nam zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. Gwarantują nam komfort, oszczędność czasu, wspierają rozwój biznesów i relacji partnerskich. Właśnie z tych powodów coraz więcej firm stawia na cyfryzację swoich przedsiębiorstw. Startupy w ostatnich latach mocno pukają do drzwi branż uznanych za tradycyjne, gdzie z sukcesem pomagają wprowadzać innowacje w marketingu, zarządzaniu przedsiębiorstwem, czy obsłudze klienta.

Nieoderwalnym elementem rozwoju firmy jest wprowadzanie rozwiązań usprawniających ich działalność. Przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań w takich obszarach jak zarządzanie operacyjne, czy obsługa klienta. Towarzysząca nam w ostatnich latach pandemia dodatkowo przyspieszyła proces cyfryzacji firm. Startupy coraz śmielej wchodzą do firm z branż uznawanych za tradycyjne, gdzie sukcesywnie wspierają cyfryzację przedsiębiorstw i usprawniają procesy.

Nowe technologie, czyli platforma do przyspieszonych płatności

Cashy jest jednym z polskich startupów działających w branżach takich jak Trasnport, Budownictwo czy Farmacja. Cyfrowa platforma pozwala na pełne zautomatyzowanie przyszonych płatności czyli rozliczeń między Klientem a Dostawcą. Nasza platforma wspiera budowanie relacji z dostawcami oraz generowanie oszczędności. Dla dostawcy jest atrakcyjnym źródłem finansowania i narzędziem do zarządzania swoją płynnością.

Cashy w praktyce

Obecny kryzys w branży transportowej  spowodowany m.in. konfliktem u naszych wschodnich sąsiadów, szczególnie mocno uwydatnił dwa problemy, które jako Cashy rozwiązujemy. Pierwszym jest lojalność dostawców. Jak możemy wyczytać z bieżących analiz rynku, aktualnie brakuje ponad 150 tys kierowców, co powoduje opóźnienia w transporcie i trudności w znalezieniu przewoźników. Drugim problemem jest wyzwanie związane z utrzymaniem cash flow firm, co spowodowane jest mniejszą ilością transportów w obrębie Europy Wschodniej oraz długimi terminami płatności faktur jakie występują w transporcie, które średnio wynoszą aż 60 dni.

wykorzystaj zautomatyzowany proces

Platforma Cashy, założona przez zespół doświadczonych bankowców, pozwala dokonać rozliczenia skonta, bez konieczności wykonywania zbędnych telefonów, wysyłania e-maili i generowania faktur korygujących. Przewoźnik może skorzystać z przyspieszonej płatności oferując w zamian kilkuprocentowy rabat zleceniodawcy. Firmy zlecające transport mogą opłacić fakturę we wcześniejszym terminie wykorzystując do tego własne nadwyżki finansowe lub niewykorzystane limity kredytowe. Wszelkie rozliczenia dokonywane przez platformę są zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz Urzędem Skarbowym.