Inflacja i ceny paliwa dotknęły zarówno spedytorów, jak i przewoźników. Do tego sytuacja makroekonomiczna - wojna w Ukrainie, Covid, czy wdrożony Pakiet Mobilności nie ułatwiają prowadzenia działalności gospodarczej i utrzymania płynności. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi Cashy, oferujemy cyfrowe e-skonto funkcjonujące bez zbędnych formalności i dostępne online na kilka kliknięć.

Charakterystyka Transportu

Standardowo w branży transportowej stosuje się 60-dniowe terminy płatności, co jest szczególnie dużym problemem dla małych przewoźników. De facto w wielu wypadkach z 60 dni robi się 90. Wobec braku środków na obsługę bieżących wydatków, przewoźnicy ratują się jak mogą i często korzystają z drogich usług finansowych, jak np. z faktoringu.

zgłoś zapotrzebowanie na gotówkę

Z drugiej strony spedytorzy szukają sposobów na utrzymanie sprawdzonych przewoźników, szczególnie, że na rynku brakuje ponad 150 tys. kierowców. Zapewnienie elastycznych terminów spłaty faktur może być dobrym benefitem dla podwykonawców. Naszym zdaniem udostępnienie elastycznego finansowania może być decydującym powodem, dla którego przewoźnicy wybiorą danego spedytora.

Jak działa Cashy

Cashy jest elektroniczną nakładką na system finansowo - księgowy. Dane przewoźników oraz ich faktury są automatycznie importowane. Po zalogowaniu do systemu przewoźnicy sprawdzają terminy płatności, a gdy tego potrzebują, skracają je wykorzystując intuicyjny kalendarz i akceptując koszt przyspieszenia. Odbiorca realizuje przelew w wybranym terminie, a system powiadamia o tym przewoźnika.

Spedytor do rozliczeń wykorzystuje swoje nadwyżki lub wolny limit kredytowy. Ceny za przyspieszenie dostosowuje do konkretnego przewoźnika.  Ze względu na brak pośredników, jest w stanie zaoferować warunki bardziej atrakcyjne niż dostępne oferty faktoringowe.