Idea Cashy

Polskie firmy zgromadziły na swoich rachunkach blisko 400 mld zł, co potwierdzają dane Narodowego Banku Polskiego. Niskie oprocentowanie lokat bankowych i inflacja powodują, że te pieniądze nie pracują efektywnie.

W zupełnie innej sytuacji są dostawcy dużych firm. To głównie małe i mikro przedsiębiorstwa, które bardzo potrzebują pieniędzy. Połowa z nich boryka się z regularnymi problemami finansowymi. Tymczasem, banki oferują im kredyty w cenie przekraczającej 10% p.a. Jednocześnie, ze względu na zaostrzoną politykę kredytową, dostęp do finansowania bankowego jest coraz bardziej utrudniony. Pozostaje wtedy droga alternatywa np. w formie mikrofaktoringu.

Dzięki Cashy mniejsze firmy zyskują dostęp do szybkiego i niedrogiego finansowania. Z kolei duże firmy generują dodatkowy przychód, bez ryzyka, gdy płacą wcześniej za bezsporne faktury swoich dostawców.

Zyskują i kupujący i dostawcy, co wzmacnia relacje pomiędzy nimi.

Zespół

Jakub Wrede

Jakub Wrede

CEO
15 lat doświadczeń w bankowości korporacyjnej. Ostatnio Dyrektor Departamentu Finansowania Handlu w ING Banku i lider wielu innowacyjnych projektów.
Edyta Musielak

Edyta Musielak

Dyrektor Sprzedaży
15 lat doświadczeń w obszarze zakupów. Ostatnio Dyrektor Sprzedaży na Aleo - platformie zakupowej ING Banku.
Kamil Pachuta

Kamil Pachuta

Dyrektor IT
15 lat doświadczeń w bankowości i usługach IT. Pracował m. in. dla Banku BPH, ING Banku, DNB Bank Polska przy rozwoju produktów i systemów informatycznych.